+98(21)55421082 | امروز دوشنبه ، 1-11-97 ساعت 02:57:46
0 سبد خرید

انواع بلت از لحاظ مواد سازنده:

1- بلت های نایلونی
این بلت ها با داشتن نیروی شکست 25/2 برابر طناب های طبیعی، کاربرد فراوانی در صنایع ساختمانی و جا به جایی بار دارند این بلت در برابر تمام مواد شیمایی مقاوم نبوده و می تواند تحت تاثیر اسیدهای معدنی مانند اسید سولفوریک، اسید هیدرولیک و روغن برزک قرار گیرد و دچار آسیب شود. مواد قلیایی مانند سفید کننده ها و شوینده ها در دمای معمولی، تاثیر کمتری روی این گونه از بلت ها دارند این بلت ها در برابر حلال های آلی دچار تورم بادکردگی می شوند. از مواجهه ی بلت های نایلونی با بخارات، میست، فیوم و اسپری مواد اسیدی جلوگیری شود. مقاومت بیشتری در برابر گرمای بیش از 250 درجه ی سانتی گراد نسبت به طناب های طبیعی دارند و در صورت مواجه شدن با حرارت های بیشتر ذوب می شوند. بلت های نایلونی تقریباً 4 برابر طناب های طبیعی، در برابر کشیدگی پایداری دارند و نسبت به پوسیدگی و کپک زدگی هم مقاوم هستند اگر. این بلت با مواد شیمایی نامعلوم در تماس قرار گرفت فوراً آن را با آب سرد بشویید. بلت نایلونی گران قیمت تر از سایر بلت ها است.

2- بلت داکرون- تریلن پلی استر
نیروی شکست این بلت ها دو برابر طناب های طبیعی است اما خاصیت کشسانی آن مانند بلت نایلونی نیست، مقاومت آن ها در برابر اسیدهای ضعیف مانند اسید سولفوریک یا غلظت 80 درصد پوسیدگی، کپک زدگی و حرارت، همانند بلت های نایلونی است. اما از مواجهه با مواد قلیایی مانند سود سوزآور، باید جلوگیری شود. مقاومت این بلت ها در برابر روغن ها و حلال های آلی خوب است. اگر این بلت با مواد شیمایی نامعلوم در تماس قرار گرفت، فوراً آن را با آب سرد بشویید بلت پلی استر در برابر اشعه های خورشید مقاوم است ولی در برابر گرما مقاومت کمی دارد.

3- بلت تانیکلون – پلی اتیلن
بلت های پلی اتیلن، مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد اسیدی و قلیایی دارند و در برابربعضی حلال های آلی آسیب پذیرند، نیروی شکست این بلت ها 45/1 برابر نیروی شکست طناب های طبیعی است. سایر ویژگی های آن مشابه ی بلت داکرون- تریلن است. در صورت مواجه با مواد شیمایی نامعلوم، فوراً آن را با آب سرد بشویید.

4- بلت کورالون پلی وینیل الکل
نیروی شکست این بلت ها 25/1 برابر نیروی شکست طناب های طبیعی است. سایر ویژگی های آن مشابه با بلت داکرون – تریلن است.

5- بلت تانیکلون FLAT SPIN
این بلت، جاذبه رطوبت نبوده و مانند تانیکلون از روی بار سر نمی خورد و از لحاظ وزنی، 30 درصد سبک تر از طناب های طبیعی یا نایلونی است.

6- بلت پلی پروپلین
نیروی شکست این بلت ها 6/1 برابر نیروی شکست طناب های طبیعی است. این بلت ها تحت تاثیر آب، مواد اسیدی و قلیایی قرار نمی گیرند مگر زمانی که غلظت این مواد خیلی بالا باشد. در برابر گرما پایداری کمی دارند. به طوری که در دمای 65 درجه ی سانتی گراد 15 الی 30 درصد استحکام خود را از دست می دهند. از تماس این گونه بلت ها با قطران زغال سنگ، رنگ ها و نورخورشید خوددا ری شود. بلت پلی پروپلین رایج ترین بلت می باشد.


تلگرام باختر پدید

TEL : +982155421082-8
Fax : +982155421083
Email: info [at] bpfco.com
Web: www.bpfco.com
www.malayer-bpf.com

© Copy right 2019 | All ights Reserved | BPFCO Corporation